Trendy w pielęgnacji skóry z przebarwieniami – Bio-Oil

Przebarwienia — pojawianie się na skórze ciemnych plam o różnych odcieniach kontrastujących z podstawowym kolorem skóry — to dość powszechny problem estetyczny. To właśnie plamy starcze na widocznych obszarach ciała — twarzy, szyi, ramionach są najczęstszymi przyczynami kontaktu z dermatologiem lub dermatokosmetykiem.

PRZEBARWIENIA MELAMINOWE POWSTAJĄCE NA SKÓRZE W WYNIKU ODKŁADANIA SIĘ BARWNIKA MELANINY W RÓŻNYCH WARSTWACH SKÓRY OD WIELU LAT POZOSTAJĄ JEDNYM Z NAJBARDZIEJ PALĄCYCH PROBLEMÓW W DERMATOLOGII. (1) PLAMY PIGMENTACYJNE, NAWET JEŚLI SĄ MAŁO WYRAŹNE, MOGĄ ZNACZĄCO WPŁYNĄĆ NA JAKOŚĆ ŻYCIA, ZMIENIĆ NASTAWIENIE CZŁOWIEKA DO SWOJEGO WYGLĄDU I OBNIŻYĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI.

Spośród wielu czynników, które powodują zwiększone odkładanie się melaniny w skórze, lekarze szczególnie emitują światło ultrafioletowe. Ponad 60% przebarwień jest związanych właśnie z nadmiarem promieniowania ultrafioletowego. (1) Mówimy zarówno o naturalnym (nasłonecznienie), jak i sztucznym ultrafiolecie (solarium). Przebywanie na otwartym słońcu lub w solarium przy niedostatecznej ochronie skóry przed promieniami UV przyspiesza proces starzenia: w skórze napromieniowanej światłem ultrafioletowym zwiększa się liczba melanocytów i zwiększa się odkładanie melaniny, powstaje plamista pigmentacja — markery foto starzenia skóry.

W procesie leczenia przebarwień ważne jest nie tylko zmniejszenie nadmiernego odkładania się melaniny w skórze w już istniejących obszarach, ale także zmniejszenie prawdopodobieństwa powstania nowych plam starczych. W tym celu przepisuje się wewnętrznie różne leki, a dużą wagę przywiązuje się do zewnętrznej korekcji przebarwień i kompetentnej ogólnej pielęgnacji skóry.

Olejek kosmetyczny Bio-Oil sprawdził się jako zabieg kosmetyczny dla skóry pigmentowanej. Preparat zmniejsza intensywność plamistej pigmentacji, wyrównuje koloryt skóry, poprawia stan skóry z drobnymi i głębokimi zmarszczkami, o czym świadczą badania kliniczne. (3) Stosowanie kosmetycznego olejku Bio-Oil przez 12 tygodni pomaga wyrównać koloryt skóry, zmniejszyć nadmierną pigmentację skóry twarzy, szyi, dekoltu, łydek, przedramion i ramion, co naukowcy kojarzą z hamującym działaniem kompleksu składników aktywnych Bio-Oil na tworzenie i odkładanie się melaniny w skórze.

OLEJEK KOSMETYCZNY BIO-OIL ZAWIERA NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNE: OLEJKI Z NAGIETKA, LAWENDY, ROZMARYNU I RUMIANKU, ROZPUSZCZALNE W TŁUSZCZACH WITAMINY A I E. INNOWACYJNY SKŁADNIK PURCELLIN OIL TM ZMNIEJSZA GĘSTOŚĆ OLEJKU, CO PRZYCZYNIA SIĘ DO PEŁNIEJSZEGO I GŁĘBSZEGO WNIKANIA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH W SKÓRĘ. BIO-OIL SZYBKO SIĘ WCHŁANIA I NIE POZOSTAWIA TŁUSTEGO FILMU.

Wymienione cechy kompleksu są bardzo istotne w przeddzień gorącego sezonu. Bio-Oil można polecić szerokiemu gronu klientów przy problemach skórnych związanych ze starzeniem, spowodowanych ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe słońca, w szczególności przy nierównym odcieniu skóry i przebarwieniach, a także przy problemach kosmetycznych, takich jak nadmierna suchość skóry.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
27 ⁄ 9 =