Problemem osób po 30 roku życia jest sucha skóra ciała

Ponad miliard ludzi cierpi na nadmierną suchość skóry, z których większość używa codziennie specjalnych środków nawilżających. Dbanie o suchą skórę to nie tylko nadanie jej atrakcyjnego wyglądu, ale także zapewnienie komfortowych doznań, zapobiegając stanom zapalnym. Łuszczenie się, podrażnienia, swędzenie, matowość to oznaki przesuszenia i wymagającej szczególnej pielęgnacji skóry. Specjalne kremy, mleko, olejki prezentowane są w różnych liniach kosmetycznych — od najbardziej ekonomicznych po apteczne i ekskluzywne.

Jak pomóc suchej skórze? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest oczywista: „napij się” stosując produkty zawierające dużo wody w postaci wolnej lub związanej (np. Z kwasem hialuronowym). Jest jedno „ale”: w przypadku skóry suchej woda szybko odparowuje, co prowadzi do odwodnienia nie tylko najbardziej powierzchownych warstw skóry, ale także tych głęboko leżących. Z tego powodu efekt „nawilżenia” jest krótkotrwały, skóra ponownie odczuwa „pragnienie”. Dlatego około 30% kosmetyków do skóry suchej i bardzo suchej zawiera głównie oleje.

Żel Bio-Oil® to innowacyjny produkt wśród kosmetyków do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej. Zawiera tylko 3% wody, a wyraźny i trwały efekt nawilżenia skóry został potwierdzony badaniami klinicznymi.

Bio-Olej® Żel formułowane z wypróbowanych składniki nawilżające (gliceryna, lanolina, mocznik, kwas mlekowy, hialuronian sodu, glukonolakton), jak również masło shea, olej z nagietka, rumianku rzymskiego, rozmaryn, lawenda, słonecznikowy i olej z nasion soi. Witaminy A, E, B3 (niacynamid), kwas linolowy i linolenowy, bisabolol zapewniają wszechstronną ochronę przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Kompleks składników aktywnych w postaci prawie bezwodnego żelu koi i zmiękcza skórę, zapewnia i utrzymuje właściwy poziom nawilżenia we wszystkich jej warstwach. Jak to jest możliwe? Oleje i inne składniki aktywne w Bio-Oil Geltworzą na powierzchni skóry film ochronny, który zapobiega nadmiernemu parowaniu cieczy, która gromadzi się w skórze w wystarczającej ilości. W ten sposób obiektywnie zwiększa się nawilżenie wszystkich warstw skóry, a dyskomfort związany z brakiem nawilżenia zostaje wyrównany — łuszczenie, napięcie, podrażnienie skóry, swędzenie.

Sucha skóra może być spowodowana zarówno czynnikami wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi.

Czynniki fizjologiczne

 • Brak ochronnej warstwy sebum, w wyniku czego woda odparowuje z naszego organizmu, powodując wysuszenie skóry.

Czynniki zewnętrzne

 • Niska temperatura
 • Ogrzewanie
 • Gorąca woda
 • Detergenty i środki do prania
 • Pływanie, podróże lotnicze

Czynniki związane ze zdrowiem

 • Cukrzyca
 • Niedoczynność tarczycy
 • Menopauza i brak równowagi
 • Naruszenie diety
 • Choroba nerek, dializa
 • Atopowe zapalenie skóry, łuszczyca

Żel Bio-Oil® łatwo rozprowadza się po powierzchni skóry, szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości i tłustości. Efekt nawilżenia skóry uzyskuje się dzięki zastosowaniu minimalnej ilości żelu (dużo mniejsza objętość w porównaniu z tradycyjnymi nawilżaczami).

Pielęgnując skórę nie zapomnij o nałożeniu żelu na najbardziej problematyczne miejsca – dłonie, kolana i łokcie. Przy regularnym stosowaniu Bio-Oil® Gel bardzo szybko pojawia się uczucie nawilżenia skóry, skóra staje się gładka, miękka, elastyczna. Podrażnienie, dyskomfort związany ze skurczami i swędzeniem znikają.

Szczególnie istotne jest stosowanie żelu do skóry suchej Bio-Oil® w okresie zimowym, po dłuższej ekspozycji na słońce, podczas wizyty na basenie.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
50 ⁄ 25 =