Ponad połowa rozmówców codziennie zwraca uwagę na Twoje dłonie. Jesteś gotowy?

Zmiany w strukturze skóry powodują u młodej kobiety dyskomfort fizyczny i estetyczny. Sucha skóra to uczucie ściągnięcia, swędzenia, a nawet pękania. Skóra dłoni jest znacznie bardziej narażona na stres fizyczny i chemiczny oraz cierpi na odwodnienie.

Powodem tego jest zmiana w warstwie hydrolipidowej pokrywającej skórę całego naszego ciała. Film hydrolipidowy składa się z tłuszczów (ceramidów i sebum) oraz wody i izoluje naszą skórę od czynników zewnętrznych.

Główną funkcją tej „naturalnej ochrony” jest wymiana wody między otoczeniem a skórą, zapobiegająca niepotrzebnej utracie wody, która jest potrzebna do utrzymania naturalnego nawilżenia naszej skóry.

Woda jest niezbędnym składnikiem każdej komórki naszego ciała.

Co powoduje suchość dłoni?

1. Zimne, suche powietrze i niska wilgotność powietrza

Dla większości ludzi zima jest synonimem suchych dłoni. Wraz z nadejściem pory zimowej i początkiem sezonu grzewczego powietrze staje się przesuszone, co negatywnie wpływa na naszą skórę. Witam peeling.

2. Latem głównym wrogiem

skóry jest słońce. Latem skóra jest wystawiona na działanie aktywnego słońca i promieni UV. Nie uważamy, że jest to niebezpieczne. W międzyczasie skóra może się poparzyć nawet podczas krótkiego letniego spaceru. Ważne jest, aby używać filtrów przeciwsłonecznych i utrzymywać nawilżenie skóry.

3. Agresywne środki czyszczące: stałe źródło suchej skóry dłoni

Podczas mycia naczyń, rąk, kota, mycia, sprzątania domu — produkty zmywają tłusty brud oraz główne składniki filmu hydrolipidowego ze skóry.

4. Zbyt częste mycie rąk.

Mycie rąk jest zdrowym nawykiem i powoduje wysuszenie rąk. Pomyśl tylko o lekarzach, tych, którzy pracują w kuchni lub barze i wielu innych zawodach, które wymagają częstego mycia rąk. Specjaliści z tych dziedzin często skarżą się na suchą skórę dłoni, zwłaszcza jeśli używają środków dezynfekujących.

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak unikać wysuszania skóry:

1. Używaj rękawiczek

Naucz się zawsze nosić wełniane rękawiczki lub mitenki, kiedy jesteś na zewnątrz w zimie lub używaj jednorazowych gumowych rękawiczek podczas sprzątania domu.

2. Używaj kremów przeciwsłonecznych latem lub na wakacjach

Nawet przy pochmurnej pogodzie!

3. Wybierz łagodne środki do czyszczenia rąk

Obecnie istnieje wiele ekologicznych marek chemii gospodarczej, które nie zawierają żrących składników.

4. Zawsze nakładaj krem ​​lub żel do rąk.

5. Po każdym myciu rąk używaj kremu lub żelu głęboko nawilżającego.

Najlepszą porą na nałożenie gęstej i tłustej konsystencji jest wieczór i noc. W tym czasie organizm odpoczywa, a produkt dłużej utrzymuje się na skórze.

Wybór odpowiedniego kosmetyku to podstawowy krok w utrzymaniu piękna i komfortu Twojej skóry.

Bio-Oil Żel do skóry suchej zaspokaja potrzeby suchych dłoni przez cały rok. Żel regenerująco-ochronny głęboko nawilża skórę.

Zabieg upiększający na noc z bio-olejkiem: kroplę kremu (1/3 innych kremów) nałóż na dłonie i skórki przed snem, aby uzyskać rewitalizujący efekt spa. Po przebudzeniu Twoje dłonie będą gładkie, aksamitne i doskonale nawilżone.

Dbanie o dłonie to zdrowy, codzienny nawyk. Pamiętaj, że nawet 70% Twoich rozmówców codziennie zwraca uwagę na dłonie!

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
48 ⁄ 24 =