Pielęgnacja twarzy: obowiązkowe kroki

Właściwa pielęgnacja skóry pozwala nam przedłużyć młodość, wyglądać świeżo, wypoczętym i atrakcyjnym, nawet gdy jesteśmy jeszcze daleko od wakacji. Według współczesnych kosmetologów i producentów kosmetyków codzienna pielęgnacja powinna obejmować 5 obowiązkowych etapów.

1. Oczyszczanie. Bez oczyszczania wszystkie pozostałe etapy pielęgnacji są bez znaczenia, ponieważ zatkane pory i cząsteczki kurzu, które osiadły na skórze, nie pozwolą kosmetykom działać z pełną mocą. Konieczne jest dwukrotne oczyszczenie skóry, rano i wieczorem. Rano ważne jest usunięcie martwych komórek i wydzieliny gruczołów łojowych, a wieczorem makijaż i zanieczyszczenie atmosfery. Do cery tłustej i mieszanej lepiej wybrać produkty pieniące, takie jak żele czy pianki. Nadaje się do suchych i wrażliwych skóry miękkiej płyny do czyszczenia, lub mleczko. Kobiety o normalnej skórze mogą wybrać dowolny produkt — to szczęście!

Okresowo, mniej więcej raz na 10 dni, do oczyszczania skóry można stosować peelingi, które aktywnie wygładzają złagodzenie skóry, nadając twarzy świeży wygląd i zwiększając skuteczność innych produktów pielęgnacyjnych.

Do mycia nie używaj stałego mydła i wody z kranu — oba te składniki zauważalnie wysuszają skórę.

2. Tonowanie. Podczas tonowania usuwamy resztki środków myjących, ożywiamy i wybudzamy skórę, ułatwiamy proces oddychania komórkowego. Toniki do skóry tłustej pomogą w normalizacji pracy gruczołów łojowych i zwężeniu porów, a toniki do skóry suchej pomogą komórkom skóry zatrzymać wilgoć. Tonizowanie, podobnie jak oczyszczanie, jest potrzebne naszej skórze dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Rano preferowane są toniki o działaniu przeciwzapalnym, dzięki którym skóra zmęczona kosmetykami nie stanie się zapalna i nie „zakwitnie” trądzikiem. Jednocześnie odradzamy wybieranie toników z zawartością alkoholu — łatwo mogą wysuszać skórę. Toniki na bazie wody są znacznie bardziej skuteczne i delikatne dla skóry.

3. Nawilżający. Człowiek składa się w 80% z wody; woda znajduje się we wszystkich typach tkanek; nawet w twardym szkliwie zębów wynosi około 0,2%. Skóra jest największym organem człowieka; potrzebuje płynu, ale szybko go traci i otrzymuje go na zasadzie szczątkowej, ponieważ ciało najpierw stara się zapewnić nawilżenie narządów wewnętrznych. Po odwodnieniu skóra staje się sucha i cienka. Do nawilżania skóry możesz używać różnych produktów, od płynów po lekkie środki nawilżające i żele. Zwróć uwagę na ich skład — powinien zawierać aktywne składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, żel aloesowy, gliceryna, prowitamina B5, a także podstawowe olejki kosmetyczne. Na przykład jest to olej jojoba lub olej makadamia. Nawilżacze nakłada się na skórę 5-10 minut po tonizowaniu. W ciepłym sezonie produkty te mogą zastąpić odżywczy krem ​​w ciągu dnia. Woda termalna w formie sprayu zapewni skórze dodatkowe nawilżenie przez cały dzień. Nawilży i dodatkowo utrwali makijaż, dzięki czemu nie „unosi się”.

4. Odżywianie. Odżywcze kremy rozwiązują jednocześnie kilka problemów. Dostarczają skórze witamin i mikroelementów, zwiększają gęstość skóry (jej turgor), zmiękczają, chronią przed podrażnieniami, zapobiegają powstawaniu drobnych zmarszczek. Odżywcze kremy można stosować 1-2 razy dziennie — obowiązkowo wieczorem, rano w zimnych porach roku, kiedy skóra potrzebuje „wzmożonego odżywienia”. Zwróć uwagę na skład tych kremów. Dobrze, jeśli krem ​​zawiera „witaminę młodości i urody” E, witaminę A oraz magnez i wapń, które są ważne dla wzmocnienia błony komórkowej. Obecność olejów syntetycznych (zwanych olejami mineralnymi) jest niepożądana — łatwo zatykają pory i mogą powodować alergie. Nałóż odżywczy krem ​​na pół godziny przed snem wieczorem i pół godziny przed wyjściem na zewnątrz rano.

5. Ochrona. Co chronić przed … skórą twarzy? – Od wpływów zewnętrznych, takich jak wiatr, kurz, śnieg, aktywne promienie ultrafioletowe, w zależności od pory roku. Latem dla ochrony skóry stosujemy filtry przeciwsłoneczne o współczynniku SPF 30 i wyższym, w zimnych porach roku specjalnymi, gęstymi kremami zimowymi z wysokim, od 60% procentowym udziałem tłuszczu (oleju). Tradycyjnie za oleje „zimowe” uważa się tak zwane masła — masło shea, masło kakaowe. Silikony kosmetyczne służą do tworzenia najcieńszego filmu ochronnego na powierzchni skóry.

Odpowiednio dobrane środki do codziennej pielęgnacji to gwarancja, że ​​Twoja skóra pozostanie młodzieńcza przez długi czas. I to jest naturalne pragnienie każdej nowoczesnej kobiety!

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
11 × 13 =