Couperose on the skin: co to jest? Jak z nim być?

Zaczerwienienia na policzkach, brodzie i skrzydłach nosa są często integralną częścią osób o wrażliwej skórze. Siatka naczyniowa sygnalizuje spadek elastyczności ścian naczyń włosowatych, co zaburza proces mikr okrążenia skóry i jej odżywienia.

Na pojawienie się sieci naczyniowej mogą wpływać różne czynniki:

  • silne zmiany temperatury,
  • długa ekspozycja na słońce,
  • odmrożenia skóry,
  • odwiedzanie łaźni i saun,
  • dziedziczna predyspozycja,
  • nierównowaga hormonalna
  • naprężenie,
  • niewłaściwa pielęgnacja

Ściany zdrowych naczyń krwionośnych rozszerzają się i zwężają, ale jeśli ich elastyczność jest zaburzona, przestają się zwężać i wypełniają się krwią.

W celu zapobiegania trądzikowi różowatemu warto zrewidować dietę i wyeliminować czynniki wywołujące rozszerzenie naczyń krwionośnych, a mianowicie usunięcie z diety pikantnych potraw, a nie nadużywanie kawy, ponieważ produkty te zwiększają ciśnienie, co prowadzi do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych.

Picie alkoholu i palenie również niekorzystnie wpływają na zdrowie naczyń włosowatych, ponieważ są one złymi nawykami zwężającymi naczynia krwionośne i rozszerzającymi naczynia.

Peelingi i peelingi należy wykluczyć z zabiegów kosmetycznych, ponieważ prowadzą do kruchości ścian naczyń włosowatych. Sauny, kąpiele parowe, wycieranie lodem, krioterapia i inne zabiegi związane z przegrzaniem lub hipotermią również pogarszają trądzik różowaty.

Najważniejsze w walce z siecią naczyniową jest odpowiednie odżywienie skóry. Przy niedostatecznym nawilżeniu skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na mikro urazy zewnętrzne. W związku z tym naczynia krwionośne, które są już blisko naskórka, stają się jeszcze bardziej bezbronne. Z powodu utraty elastyczności ściany naczyniowej i zwiększenia kruchości naczyń.

Kwas hialuronowy walczy z odwodnieniem skóry, który można wykorzystać zarówno poprzez bioreawitalizację (wstrzyknięcie między skórne igłą), jak i nakładać kremami. Ze względu na swoje właściwości fizyczne i chemiczne tworzy na skórze film, zapobiegając tym samym odparowaniu własnej wilgoci.

Aby utrzymać napięcie naczyniowe i je wzmocnić, zaleca się prosty masaż kosmetyczny przynajmniej raz na 2-3 tygodnie. Taka prosta manipulacja przywróci metabolizm i poprawi mikr okrążenie krwi, co korzystnie wpływa na stan naczyń krwionośnych.

Jeśli zostanie znaleziona sieć naczyniowa, nie warto iść do lekarza, ponieważ znacznie łatwiej jest się jej pozbyć na wczesnym etapie. Do tej pory za najskuteczniejsze metody uważa się koagulacje i laseroterapię-ekspozycję na naczynia włosowate za pomocą impulsu elektrycznego lub lasera.

W obliczu trądziku różowatego należy zdać sobie sprawę, że jest to choroba, która objawia się nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie, ponieważ komórki naczyniowe nie otrzymują wystarczających ilości składników odżywczych.

Odbudowę naczyń krwionośnych na najważniejszym poziomie komórkowym ułatwia zastosowanie preparatów peptydowych. Peptydy składające się z cząsteczek białka przywracają metabolizm komórkowy uszkodzonego narządu.

W celu usprawnienia pracy naczyń krwionośnych stosuje się bioregulator Wasal aminę.

Cząsteczki białka w swoim składzie działają punktowo na uszkodzone naczynia, integrując się z uszkodzonym obszarem komórki i „naprawiając” go od wewnątrz. Dzięki temu przywraca się mikr okrążenie krwi, poprawia się nasycenie komórek tlenem, a do naczyń włosowatych wraca elastyczność.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
8 × 5 =